Погодні умови на Смілянщині в другій декаді грудня 2018 року і прогноз погоди надалі

погодаДруга декада грудня по погодних умовах характеризувалася температурним фоном близьким до кліматичної норми, кількістю опадів дещо вище норми. Із небезпечних явищ погоди спостерігалися: туман 11.12 видимістю до 500 м, 12.12 видимість до 200м,погіршувана снігом, ожеледь 11.12 та щоденна ожеледиця на дорогах. Середня декадна температура повітря становила -2,6°, що на 0,1° вище норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до +1°, поверхня снігу прогрівалась до +2°. Мінімальна температура повітря знижувалась до -8°, поверхня снігу охолоджувалася до -8°. Впродовж декади опадів випало 22 мм – 116% від кліматичної норми. Добовий максимум опадів становив 15 мм. На останній день декади промерзання грунту становило 1 см. Середня висота снігового покриву на метеомайданчику впродовж декади коливалася в межах 6-24 см. Сніговий покрив захищає ґрунт від глибокого промерзання та створює задовільні умови для перезимівлі озимих сільгоспкультур.
Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.
За прогнозом синоптиків: з 21 грудня погоду Смілянщини формуватиме вплив улоговини північно-атлантичного циклону. Зі зміною вітру на південний почне надходити більш тепле повітря, тому у нічні та ранкові години можливе утворення туману та ожеледі, на дорогах зберігатиметься ожеледиця. Суттєвих опадів поки не очікується, періодично пролітатиме сніг. Вночі морози послабляться до -1..-6º, вдень від 3º морозу до 2º тепла.
У зв’язку з потеплінням можливі зсуви «снігових шапок» з дахів, будьте обережні!
На водних об’єктах відбувається посилення льодових явищ, однак лід ще тонкий і ненадійний. Тому виходити на нього вкрай небезпечно!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.