Погодні умови на Смілянщині у травні та прогноз на червень

Останній місяць календарної весни на Смілянщині видався помірно теплим та відзначився надмірними опадами. Середня за місяць температура повітря становила 15,3°, що відповідає кліматичній нормі. Максимальна температура повітря досягала 26°, мінімальна становила 3°. Дощі різної інтенсивності, часто у супроводі гроз, що розпочались з 5 травня спостерігались впродовж більшості днів місяця (20 днів). За місяць опадів випало 82 мм (182% від місячної норми).

Упродовж місяця на Смілянщині було встановлено 2 рекорди погоди за повоєнний період спостережень:
– по кількості опадів за декаду – 53 мм проти 50 мм у 2014 році.;
– по середньо декадній вологості повітря – відносна вологість в 2 декаді травня становила 82% проти 79% у 1973 році.

За прогнозом синоптиків на вихідних – 4-5 червня – збережеться тепла, сонячна, комфортна погода. Денна температура підвищуватиметься до позначок 20-25º, вночі 10-15º. Дощ очікується лише вдень 5 та 6 червня. Із 6 червня похолодає. Разом із північними вітрами у наш край надходитиме більш прохолодне повітря, температура знизиться на 3-5º. Середня добова температура повітря у ці дні прогнозується 13-15º, що нижче кліматичної норми на цей час і відповідає першій половині травня.

Така погода сприятиме подальшому зростанню показника пожежної небезпеки.

Консультація на червень 2016 року

За прогнозом, в цілому, червень на Смілянщині очікується теплим та достатньо дощовим. Тобто середній температурний фон в межах та дещо вище кліматичної норми (+18+20°). Кількість опадів очікується в межах норми – 75 мм.

При цьому, впродовж місяця можливі значні коливання температур і дуже нерівномірний розподіл опадів. Так, в перші 10-12 днів місяця очікуються нетривалі похолодання, коли нічна температура може знижуватися до +7+9°, а денна не перевищуватиме +15+20°. Менш інтенсивні похолодання можливі також 17-20.06 та в останні 2 дні місяця.

Періоди теплої погоди будуть більш тривалими, але абсолютний максимум температури навряд чи перевищить в ці дні +26+28°.

Щодо опадів, то значні дощі очікуються на початку червня, потім до 20 червня – дощів мало, і 24-26 червня – знов значні дощі.

В періоди погодних змін, переходу від потеплінь до похолодань на фоні температурних контрастів спостерігатимуться небезпечні погодні явища: інтенсивні грози, шквали, град, сильні зливи, можливі смерчі.

Радіаційний фон у Смілі становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції м. Сміла
Джерело: Смілянська РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *