Погодні умови на Смілянщині у квітні та прогноз на травень

Квітень 2016 року видався п’ятим із найбільш теплих за повоєнний період спостережень (після 1950, 1975, 2000 та 2012 рр.) та із кількістю опадів менше від норми. При цьому погода місяця характеризувалась значною мінливістю. Так, поряд із дуже теплими днями, коли середньодобова температура повітря відповідала «червневим» значенням, а денна сягала +26°, в кінці місяця спостерігались повернення холодів та заморозки на поверхні грунту та висоті 2 см. Середня температура повітря за квітень становила 12,5° тепла, що на 4° вище кліматичної місячної норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до 26° тепла всередині місяця. Мінімальна температура повітря знижувалась до 1° тепла.

За прогнозом гідрометцентра травень очікується без особливих сюрпризів, проте в природі все можливо. Найпрохолоднішим періодом передбачається початок місяця. Середньомісячна температура повітря очікується в межах кліматичної норми – 15° тепла. Триватиме подальше наростання тепла і в другій половині місяця температури перейдуть через +15° – почнеться літо.

Травневі дощі будуть короткочасними але інтенсивними і впродовж місяця випадатимуть нерівномірно. Кількість опадів очікується в межах норми – 45-50 мм. Супутниками травневих дощів можуть бути грози, град шквали. Але в періоди бездощів’я, які найбільш ймовірні в першій половині місяця, можливі суховійні явища.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *