Подорож лісовими стежками рідного краю здійснили ветерани Сміли

Ініціювала та організувала таку пізнавальну мандрівку міська ветеранська організація. Пропозицію підтримали та допомогли її реалізувати у Смілянському лісовому господарстві. Ветеранам запропонували здійснити тематичну екскурсію у Сунківське лісництво та побувати в інклюзивно-спортивній частині туристичного маршруту «Дорога на Пруси». Провів гостей туристичними доріжками спеціаліст лісового господарства та краєзнавець Сергій Тимофієв.

Екскурсанти зробили кілька зупинок на окремих локаціях. До війни тут були інформаційні стенди, які, на жаль, нині зняли з метою безпеки. Однак це не завадило дізнатися чимало фактів про життя лісу, досі не відомих. Наприклад, далеко не всі відповіли на запитання, яка довжина язика у дятла і які ходи він продзьобує у деревах. Гості лісу побували і біля гуртожитку для комах, на власні очі побачили, як вони живуть.

Упродовж усього шляху ліс вражав красою та дивував сюрпризами, як, наприклад, ось ці жовтогарячі гриби. Майже наприкінці маршруту ветерани не відмовилися скуштувати свіжої води з криниці та послухати цікаву історію.

Кінцева зупинка маршруту називалася «Забара». Саме тут поринули в історичне минуле України, Сергій Тимофієв розповів, зокрема, про Коліївщину – найбільше у світі повстання українських селян, яке змінило усю геополітику тогочасної Європи. Зазначив, що сучасна війна з московією є копією подій, які відбулися у 1768 році.

Тематичну екскурсію приурочили Дню незалежності України, наголосив голова міської ради ветеранів війни та праці Микола Якушенко.

– Дякуючи керівництву Смілянського лісгоспу на чолі з Юрієм Сегедою і його помічнику Сергію Тимофієву, – підкреслив він, – вдалося побувати на захопливій екскурсії, почути багато цікавого про історичні події, дізнатися не відомі нам факти про Коліївщину, про Максима Залізняка, Івана Гонту, багато інших історичних імен, подій, які часто в підручниках не знаходили. Завдяки цій подорожі ветерани отримали чудову інформацію також і про життя лісу.

На екскурсії побувала група ветеранів з числа ветеранського активу, організації залізничників, підприємств та інших трудових колективів міста, квартальних комітетів. Дякую Юрію Сегеді, Сергію Тимофієву, всім, хто долучився до організації цікавої зустрічі працівників лісу з ветеранами.

Чимало вдячних слів додали й інші учасники «лісової мандрівки». Із лісівниками вже планують наступну подорож за іншим, не менш цікавим, маршрутом.

Наш кор.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.