Подбайте про себе, проконтролюйте свого роботодавця

пфуСьогодні пенсію призначають, якщо маєте достатньо страхового стажу. Якщо страховий стаж є, то отримаєте право на призначення пенсії, якщо немає, то пенсію не призначать.

«Страховий стаж» – це період, протягом якого за особу сплачувались страхові внески. На сьогодні сума внеску становить 22% від доходу особи. За найманих працівників внесок сплачують роботодавці. Самозайняті особи (приватні підприємці, працівники особистих селянських господарств) платять за себе  самі. Мінімальний страховий внесок у 2019 році становить 918 грн (4173 грн (мінімальна заробітна плата) * 22%).

Відповідно до сплачених щомісяця внесків, які надходять до бюджету Пенсійного фонду України, зараховується страховий стаж для набуття права на пенсію.

Якщо Ви погодились працювати неофіційно, то Ви самі негласно дали згоду на те, щоб роботодавець за вас не сплачував страхові внески. А якщо немає внесків – то немає стажу, а немає стажу – то немає пенсії, зазначає начальник відділу СІС та ЕР№3 Смілянського відділу обслуговування громадян управління ПФУ в Черкаській області Оксана Постьова.

Сьогодні проконтролювати сплату страхових внесків та зарахування стражу дуже легко зробити. Потрібно звернутись до будь-якого відділення Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації та отримати довідку, про свій страховий стаж та сплату внесків (форма ОК-5). Або ці відомості можна дізнатись не виходячи з дому. Для цього потрібно зайти до свого онлайн-кабінету на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Це можна зробити за логіном та паролем, які отримаєте у відділеннях Фонду (незалежно від місця реєстрації), або за електронним цифровим підписом. Підпис можна отримати в будь-якому сертифікованому центрі видачі ключів.

Допомогу по користуванню електронним кабінетом, можна отримати за допомогою відео інструкції в розділі «Інструкція» розміщеній на головній сторінці сайту Пенсійного фонду України.

Тому – подбайте про себе, проконтролюйте свого роботодавця!

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *