Підсумки роботи Смілянської ОДПІ за перше півріччя

Днями в Смілянській ОДПІ відбувся брифінг начальника Смілянської ОДПІ Костянтина Синьогуба для представників ЗМІ.

Підсумовуючи результати роботи з надходжень до бюджетів усіх рівнів, Костянтин Іванович зазначив, що протягом першого півріччя 2016 року до Зведеного бюджету зібрано податків 441 млн. 918 тис. грн. Темп росту платежів складає 121,8 відсотка.

Костянтин Іванович повідомив, що платниками податків району до Державного бюджету впродовж 6 місяців поточного року перераховано 172 млн. 294 тис. грн. Найбільші надходження в розрізі податків склали:

– 63 791,7 тис. грн. податку на додану вартість;

– 33 173,3 тис. грн. податку на прибуток;

– 13 849,8 тис. грн. військового збору.

До місцевого бюджету за січень-червень 2016 року платниками податків було сплачено 269 млн. 623 тис. грн., як наслідок місцева скарбниця додатково поповнилась на 52 млн. 561 тис. грн. Приріст надходжень до місцевого бюджету відбувся за такими основними податками:

– 39 722,4 тис. грн. єдиний податок;

– 54 431,3 тис. грн. плата за землю;

– 141 389,6 тис. грн. ПДФО;

– 22 099,6 тис. грн. акцизний податок з торгівлі підакцизних товарів.

Крім цього керівник Смілянської ОДПІ нагадав, що у 2016 році внесено зміни до Податкового кодексу України (ПКУ), зокрема, для платників акцизного податку.

Зазнали змін ставки акцизного податку по пальному: змінилися і ставки, і одиниці виміру.

Для платників акцизного податку новою статтею 232 ПКУ впроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП).

Збільшено коло платників акцизного податку, а саме віднесено суб’єктів господарювання, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 ПКУ).

Особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

В межах СЕАРП запроваджено акцизні накладні, які діють аналогічно за податковими накладними з ПДВ, складаються в електронному вигляді продавцями і надаються покупцям. При ненаданні акцизної накладної, або порушення правил її складання, покупець має право подати скаргу на винну особу – продавця. До акцизних накладних за необхідності складаються розрахунки коригування. Також, Олена Валентинівна зауважила, що акцизні накладні реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Змінами передбачено нові види фінансової відповідальності. Так, здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, тягнуть за собою накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (п. 117.3 ПКУ).

Запроваджено штрафи за порушення строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в межах від 2 до 50%, залежно від порушення терміну реєстрації (ст. 120-2.1. ПКУ).

Костянтин Іванович наголосив, що введення в дію Системи електронного адміністрування реалізації пального дозволить уникнути маніпуляцій на ринку пального та забезпечить прозорість адміністрування акцизного податку та збалансує надходження до бюджету.

Смілянська ОДПІ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.