Підприємців Черкащини попереджають про відповідальність за втрату документів

Одне з найбільш поширених порушень при проведенні документальних перевірок фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, це відповідальність за не зберігання первинних документів, на підставі яких ведеться податковий облік.

У зв’язку із цим, податківці Черкащини звертають увагу підприємців-платників єдиного податку 1-3 груп на те, що вони зобов’язані зберігати первинні документи, на підставі яких ведеться облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань по податкам і зборам – у разі їх сплати.

Такі первинні документи (в тому числі Книги) зберігаються не менш, як 1095 днів (три роки) з дня подання податкової декларації або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ, зокрема, штраф – 1020 гривень. За повторне порушення – 2040 гривень.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *