Перші на Черкащині: медики обласної лікарні підписали прижиттєву згоду на донорство

273565727_402185544999657_3778674925815992866_nВажлива подія у розвитку медицини Черкащини. Працівники Черкаської обласної лікарні на чолі з директором закладу Віталієм Шилом підписали прижиттєву згоду на трансплантацію органів у разі смерті. Все – в межах всеукраїнської акції мережі “Добробут” #ЗробитиБільше #я_обраю #я_донор”. Свої прижиттєві згоди на забір органів у разі смерті підписали дванадцятеро медиків обласної лікарні, інформують в обласній лікарні.

«Я щодня бачу пацієнтів, які стоять або тільки потрапили у лист очікування на трансплантацію. Бачу, як вони прив’язані до гемодіалізу й не можуть мати повноцінне життя. Ми, лікарі, знаємо, як швидко поповнюється лист очікування, скільки пацієнтів не доживають до трансплантації. Завтра ми можемо бути як донорами, так і реципієнтами. Своїм прикладом хочемо закликати всіх долучитися до цього руху й розвивати трансплантологію як на Черкащині, так і в Україні», – зазначив директор Черкаської обласної лікарні Віталій Шило.

За словами медиків, в середньому, одна людина може врятувати від 4 до 8 життів, давши згоду на трансплантацію органів. Після підписання прижиттєвих згод усі дані про потенційних донорів внесуть до Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).

«Кожен українець може стати прижиттєвим донором. В Україні це новий напрям, але він швидко розвивається. Зараз ми можемо виконувати такі операції у нас в області, а раніше люди мали їхати за кордон. Процедура прижиттєвої згоди досить проста. Людина заповнює акт-заяву, трансплант-координатор звірює всі дані і вносить їх в спеціальний реєстр. Вже після смерті ваші органи можуть стати рятівними для тих, хто потребує негайної трансплантації», – розповідає трансплант-координатор Святослав Шевченко.

Запрошення взяти участь в акції Черкаська обласна лікарня отримала від НДСЛ Охматдит та 5 Роддом Киев. Тамтешні лікарі вже підписали добровільну прижиттєву згоду на забір органів у разі смерті.

Все – в межах всеукраїнської акції мережі «Добробут» #ЗробитиБільше #я_обрав #я_донор» на підтримку культури донорства органів, аби трансплантація рятувала більше життів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *