Перерахунок пенсій у 2021 році пенсіонерам, які продовжують працювати

перерахунок пенсійЯк інформують у смілянському відділі обслуговування громадян ГУ ПФУ в Черкаській області, статтею 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено щорічний перерахунок пенсії з 1 квітня особам, які після попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж (станом на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок). 

Перерахунок пенсії проводиться без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду України; особам, які після призначення пенсії продовжували працювати та набули не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або менш як 24 місяці страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку)  пенсії пройшло не менш ніж два роки.

З 1 січня цього року подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб має бути щоквартально (замість щомісяця).

Строки подання такої звітності згідно з Податковим кодексом України становлять 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Отже, за І квартал 2021 року страхувальниками подається звітність до 10 травня. Тому, автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам буде проведено у червні. Проте, розмір пенсії буде переглянуто з 1 квітня цього року та проведено відповідну доплату.

Працюючі пенсіонери, у яких станом на 01.04.2021 не вказані умови щодо страхового стажу, після набуття права на такий перерахунок можуть не чекати наступного автоматичного перерахунку та особисто звернутися з відповідною заявою до органів Фонду.

Додаткові консультації можна отримати за номером телефону постійно діючої “гарячої лінії”: (04733) 2 44 90

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *