Пенсіонерів закликають повідомляти про своє працевлаштування. Чому це важливо

Повідомити Пенсійний фонд про працевлаштування – дія, необхідна передусім для самого пенсіонера, адже дозволяє визначити належний розмір пенсії.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зобов’язує кожну застраховану особу повідомляти про зміни, зокрема щодо свого працевлаштування. Про такий обов’язок органи Пенсійного фонду повідомляють кожного пенсіонера в заяві та пам’ятці, які він підписує.

У відділі ПФУ наголошують, законодавством НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО накладання штрафів за працевлаштування пенсіонера. Навпаки, після встановлення факту роботи, про який пенсіонер не повідомив своєчасно, його розмір пенсії визначають, зважаючи на нові дані.

Щодо повернення надміру виплачених сум, то законом визначена можливість добровільно повернути кошти, що не належать пенсіонерові. Якщо ж ні, то з пенсії утримується переплата в розмірі, не більшому за 20 % від місячної пенсії.

Задля уникнення непорозумінь щодо розмірів пенсії переконливо рекомендуємо тим, хто має намір у період одержання пенсії вийти на роботу, негайно інформувати будь-яким зручним способом органи Пенсійного фонду про такий факт.

Відділ обслуговування громадян № 7
(сервісний центр)
Головного управління Пенсійного фонду
України в Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.