Пенсійний фонд роз’яснює як правильно відобразити у звітності показник “Нове робоче місце”

Смілянське об’єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області повідомляє про необхідність достовірного відображення в звітності показника «Кількість створених нових робочих місць», який використовується як інформаційна складова для визначення виплати компенсацій роботодавцям відповідно до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 № 153.

Відповідно до діючого законодавства для роботодавців, які створюють нові робочі місця, передбачено отримання компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Інформація про новостворені робочі місця відображається у щомісячній звітності згідно форми Додатка 4 «Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів».

Поняття «нове робоче місце» розкриває п.12 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»: нове робоче місце – це робоче місце, яке створене у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.

При заповненні звіту за формою Додаток 4 роботодавцю необхідно пам’ятати наступне:

  • в таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» зазначається дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник. Показник заповнюється у разі працевлаштування особи на нове робоче місце. При цьому, дата (число, місяць та рік) створення може не співпадати з датою початку трудових відносин.
  • в таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» зазначається ознака нового робочого місця. Ставиться позначка «Х» – у разі працевлаштування даної особи на нове робоче місце. Дану позначку необхідно заповнювати протягом 2 років.

Крім того, роботодавець при заповненні Таблиці 1 додатку 4 «Нарахування єдиного внеску» зазначає кількість створених нових робочих місць у звітному періоді. Показник зазначається один раз і лише тоді, коли на підприємстві створено нове робоче місце, а не кожний місяць.

Просимо страхувальників відповідально ставитися до відображення в звітності показника «Нове робоче місце».

І. І. Тетерещенко

Головний спеціаліст сектору ведення 

електронних реєстрів та підтримки

інформаційно-аналітичних систем

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *