Пенсійне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

посвідчення ЧАЕСМайже 35 років тому, 26 квітня 1986 року, світ сколихнули вибухи на Чорнобильській атомній електростанції.  Як повідомила начальник обласного управління Пенсійного фонду України Світлана Зінник, у Черкаській області на перше квітня цього року перебуває 43 183 особи, постраждалі від Чорнобильської катастрофи.

Встановлення пільг і компенсацій здійснюється відповідно до визначених категорій осіб (I, II, III, IV), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС передбачені державна пенсія та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю (призначається після виникнення права на державну пенсію).

Станом на 1 квітня 2021 року середній розмір пенсії постраждалих від аварії на ЧАЕС в області становить 3 573,26 грн.

Для осіб, які належать до першої категорії – 6 289,93 грн, до другої – 3 469,65 грн, до третьої – 3 149,87 грн, до четвертої –3 057,16 грн.

Середній розмір пенсії ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, яким пенсію призначено відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», становить 10 232,31 грн.

Особи, які мають статус учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії можуть при досягненні пенсійного віку:

отримувати пенсію або за так званим Чорнобильським законом (з урахуванням тієї заробітної плати, яку такі особи отримували за роботу у зоні відчуження),

або за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо розмір пенсії буде більшим.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *