Пацієнти із нецукровим діабетом можуть отримати ліки в аптеках безоплатно

242588295_1194185947726487_8190373812694281320_nЗ 1 жовтня Національна служба здоров’я України розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”. Зокрема, новим окремим напрямом – ліки для пацієнтів із нецукровим діабетом.

Це Десмопресин у вигляді таблеток та спрею. Побачити, які саме торгівельні назви включені  до програми, можна буде після затвердження нового Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Новий Реєстр набере чинності 1 жовтня.

Планується включення 5 торгових найменуваннь для лікування нецукрового діабету. Ці ліки пацієнти із нецукровим діабетом зможуть з 1 жовтня отримати безоплатно в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з Національною службою здоров’я. Вартість препарату аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Перший рецепт зможе виписати виключно ендокринолог. За наступними рецептами пацієнт зможе звернутися до свого  сімейного лікаря.

Те, що сімейний лікар здійснюватиме динамічне спостереження за пацієнтом із нецукровим діабетом на основі первинних призначень ендокринолога, значно полегшує доступ пацієнта до необхідного лікування. Але тим, хто досі не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно нарешті укласти декларацію.

Знайти лікаря, з яким можна укласти декларацію, допоможе дашборд.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *