ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ – ХТО ВІН?

0baff60d6915514a06f0637735645a9bВ Україні активно розвивається нова комплексна соціальна послуга, яка дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати сім’ю на ранніх етапах кризи. 

Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат? 
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти з однієї родини віком від народження до 18 років, які потрапили в складні життєві обставини, а саме: 
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; 

– підкинуті, знайдені діти; 
– безпритульні діти; 
– діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю; 
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; 
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні; 
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО; 
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них. 
Хто може стати патронатним вихователем? 
Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. 
Це громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі, або мають добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім`ї та проживають з ним на спільній житловій площі; мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); мають позитивний досвід виховання дітей; не мають судимості; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки. 
Завдання патронатних вихователів 
• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї; 
• участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною; 
• соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах; 
• забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку; 
• сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини; 
• сприяння оздоровленню дитини; 
• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини; 
• формування прив’язаностей дитини і її батьків; 
• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання. 
Хто може бути ініціатором влаштування дитини під патронат? 
Ініціатором влаштування дитини під патронат можуть бути: батьки чи один із батьків дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах; сама дитина; соціальний працівник, який супроводжує сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах; працівник служби у справах дітей; вчитель, шкільний соціальний педагог чи психолог, лікар, дільничний міліціонер, інший фахівець соціальної сфери; будь-який громадянин чи установа, які виявили дитину в складних життєвих обставинах. 
Який термін перебування дитини в патронаті? 
Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї не повинен перевищувати 3 місяці. В особливих випадках, термін перебування під патронатом може бути подовжений, але не повинен бути більшим за 6 місяців. 
Патронатні вихователі отримують грошову винагороду за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування. 
Усіх, кого зацікавила дана інформація, хто має активну громадянську позицію та небайдужі до долі дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, просимо звертатися до служби у справах дітей Смілянської районної державної адміністрації за адресою: м. Сміла, вул. Незалежності, 37, каб. № 406.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.