Паразит атакує на Смілянщині посіви соняшнику

oberejno-pishchaniy-midlyak-454996Соняшник – агропромислова культура, яка набула широкого поширення на полях області і на присадибних ділянках. Ця рослина улюблена їжа багатьох  комах. Одна із них – піщаний мідляк (Opatrum sabulosum). Шкідник поширений у степовій зоні, але останніми роками набуває поширення на Черкащині. Жуки своєю діяльністю призводять до повної загибелі рослин на ранніх стадіях розвитку або значного послаблення, що приводить до втрат урожаю, інформує начальник відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Іщенко І.В.
На посівах соняшнику у першій декаді травня поточного року (фаза розвитку культури – сходи – І пара листків) піщаним мідляком за чисельності 0,3 екз на кв .м. пошкоджено край полів 2% рослин  на 12,5% обстежених площ у різних районах області, зокрема й Смілянському.
Крім соняшнику мідляк харчується багатьма культурними рослинами. Найбільшої шкоди жуки завдають на початкових етапах розвитку культури, псуючи сходи: гризуть насіння, об’їдають молоді листочки, обгризають стебельця. 
Для обмеження поширення піщаного мідляка застосовують переважно агротехнічні заходи. Це оптимально ранні строки сівби, своєчасне внесення добрив та боротьба з бур’янами. 
Восени і навесні  проводять обстеження ґрунту методом ґрунтових розкопок для встановлення заселеності ґрунтовими шкідниками. Також застосовують метод отруйних принад, який заснований на здатності жуків живитися прив’ялими рослинами і скупчуватися під укриттями. 
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1, Закону України «Про пестициди та агрохімікати», статті 37 Закону України «Про бджільництво» та правил особистої гігієни.
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *