Отримання довідки про доходи єдинщиками

Смілянська ОДПІ повідомляє, що відповідно до статті 294 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік. А звітним періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Разом з цим, у платників єдиного податку часто виникає потреба в отриманні довідки про доходи за період, коли такий звітний період ще не настав. В такому випадку, платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до податкової інспекції декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

Статтею 20 Закону № 393 визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Тобто, фізична особа-підприємець – платник єдиного податку може за письмовою заявою отримати від податкової інспекції довідку про доходи, у т.ч. за будь який інший ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Така довідка видається не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання заяви.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *