Освіта для сталого розвитку як стиль життя смілянської школи №1

DSCN1001 (2)У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 нещодавно був проведений тиждень, присвячений питанням освіти для сталого розвитку. Більшість заходів мали природоохоронний та здоров’язберігаючий характер, адже у квітні відзначався ще й День Землі. Уся громада школи стала активним учасником цікавих, змістовних вікторин, конкурсів, виставок, акцій, тренінгів,проектів, пізнавальних програм, а також виставки виробів із вторинної сировини “Майстерня добрих справ”.

Так у молодшій школі була проведена лінійка на тему «Зупинися, людино, на мить і відчуй, як планеті болить…». Другокласники говорили про екологію в нашому рідному краї, про ту небезпеку, яка загрожує Землі, а значить і нам. У стінах старшої школи лінійку «Земля – наш дім» підготували учні 5-В класу. Переконливими були заклики дітей щодо поліпшення майбутнього планети Земля, звісно, якщо цим буде займатися кожен.

DSCN1042 (2)З іншого боку поглянули на питання природо збереження учні першої школи під час тренінгу «Як ставлення до сміття впливає на стійкий розвиток людства». Проблема, яку вони порушили, – це засміченість. Людство перестало бути господарем у своєму домі. Викинути сміття будь-де стає поганою звичкою. Діти Нашої Першої стурбовані таким становищем і намагаються власними силами зменшити кількість сміття.

Тому в рамках проведення тижня сталого розвитку десятикласники провели навчальний тренінг з учнями 6-Б класу. Головне завдання заняття – привернути увагу школярів до актуальних екологічних питань сучасності та з’ясувати, як впливає погана екологія на здоров’я людини, знайти шляхи подолання проблем.

Крім того, учні школи №1 долучилися до Всеукраїнської природоохоронної акції “Посади дерево миру”. Захід присвячений Міжнародному дню попередження експлуатації навколишнього природного середовища під час війни та військових конфліктів та проходить в рамках щорічної акції «Зелений паросток майбутнього». На території навчального закладу були висаджені молоді деревця, на які учні пов’язали жовто-блакитні стрічки – символ єдності Країни.

DSCN1030 (2)Важливим етапом проведення тижня сталого розвитку є участь у Всеукраїнському волонтерському проекті “Батарейки здавайтеся”. До речі, він продовжує реалізуватися у кожному класі, де були створені відповідні скриньки для збору елементів живлення. Школярі також запросили підтримати акціюзі збору батарейок дитячий садочок №18 та завод Сміламаш, з якими школа підтримує шефські стосунки.

До речі, про дружні взаємини. Заходи щодо сталого розвитку не обмежилися стінами школи. Напередодні святкування Дня Землі учні Нашої Першої завітали до дитячого садочка №18 з навчально-пізнавальною програмою «Юний господар природи». Гості підготувати театральний виступ «Ріпка», за допомогою якого розкрили проблеми питної води та сміття.

Дошкільнятам вдалося виступити у ролі екологів і спробувати вирішити найболючіші екологічні проблеми. Вони, виконуючи завдання дидактичних ігор, гри-естафети, вчилися сортувати сміття за технологічною схемою відповідно до кольорів контейнерів.

Наприкінці тижня, восьмикласники школи №1 організували екологічну акцію «Чиста Україна – чиста Земля!», до участі у якій залучили всі інші класи. Почалося все із танцювального флешмобу “У ритмі серця”, а продовжилося тренінговими вправами з речівками на екологічну тематику, інсценізацією “Доля планети – в наших руках”, конкурсами. Учасники акції, незважаючи на непривітну погоду, провели ще еко-марш “Вулицями нашого міста”, під час якого сміляни отримували буклети, що містили інформацію про Всесвітній День Землі та про роль кожної людини у збереженні довкілля, а також про участь учнів школи у природоохоронній діяльності.

Тож, під час проведення тижня «Освіта для сталого розвитку» школярі зрозуміли, що природа може все: нагодувати хлібом, напоїти чистою джерельною водою, здивувати своєю неповторною красою. Одного вона лиш не може – захистити себе. Тому обов’язок кожної людини – змалечку берегти, цінувати, охороняти її, щоб жити в красі та гармонії з природою.

Прес-центр школи №1

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.