Описавши українське місто у 1920-х роках, журналіст зі Сміли переміг у конкурсі

de26ee71e927b681d89a63f39d4406bdОголошено переможців третього конкурсу історичного оповідання «ProМинуле», організованого спільно ЛітАкцентом і видавництвом «Темпора». Про це інформує «ПроЧерк».

Темою цьогорічного конкурсу було українське місто у 1920-х роках. Члени журі – Софія Філоненко, Віктор Разживін, Віталій Михайловський.

З-поміж понад сотні учасників цьогорічного літературного змагання наймолодшому – 13 років, найстаршому – 79. Географія учасників – вся Україна, зокрема, Умань і Сміла, йдеться на сайті «Літакцент».

Серед фіналістів Олександр Вівчарик, журналіст зі Сміли, автор оповідання «Валіза артиста»:

«Маю велике зацікавлення 20-ми роками минулого століття. Ті роки – вододіл. Ми програли визвольні змагання, але українська інтелігенція в своїй масі сподівалася на краще, вірила в українізацію від завойовників. Що було далі, ми знаємо. Тож у відведених мені конкурсом рамках спробував показати розгубленість і прагнення вижити у складних обставинах не найгірших представників нашої нації.

А щоби цікавіше було читати про ті часи, увів інтригу, якусь таємницю, елемент детективу. Один з головних героїв Омелян Поцілуйко вже з’являється у мене в детективному оповіданні, де йдеться про події початку 20-го століття в Смілі і околицях. Мрію написати цикл історичних оповідань детективного плану, пов’язаних з цим слідчим. Оповідання писав досить легко, бо давно знайшов для нього героя – реальну особу, артиста Григорія Григор’єва, який справді грав на сцені театру Смілянської цукроварні на початку 20-х років», – зазначає автор оповідання.

У видавництві «Темпора» заплановано вихід збірника, в якому надрукують оповідання, що ввійшли в «короткий список».

Фото Артема Ківака

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *