Охоронний режим земель черкаських заповідників під пильним наглядом прокурорів

Природно-заповідний фонд Черкащини налічує майже 600 об’єктів, із них 23 – загальнодержавного значення, загальною площею понад 76 тис. га, який за останні 5 років збільшився вже на 1000 га.

Екологічною прокуратурою Черкаської обласної прокуратури проводиться комплексна робота, спрямована на виявлення, припинення та розслідування фактів порушення вимог законодавства у сфері використання природних ресурсів та земель природно-заповідного фонду, захисту інтересів держави з цих питань.

Результати проведеної роботи засвідчили, що найбільш розповсюдженими наразі залишаються порушення з боку органів місцевого самоврядування та інших уповноважених органів і підприємств щодо проведення робіт з винесення меж об’єктів природно-заповідного фонду в натурі та встановлення інформаційно-охоронних знаків.

Факти зволікань щодо впорядкування відповідно до норм чинного законодавства заповідних об’єктів виявлено на території Черкаської області всіма окружними прокуратурами. У зв’язку з чим Черкаським окружним адміністративним судом відкрито провадження за 15 позовами прокурорів зобов’язального характеру, наразі задоволено 10.

Так, Черкаським адмінсудом задоволено позов керівника Смілянської прокуратури в інтересах держави в особі Черкаської ОВА, Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання протиправною бездіяльності державного підприємства «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» щодо незабезпечення проведення робіт з винесення меж заповідного урочища місцевого значення «Південне Таганчанське», площею 1200 га, зобов’язання вчинити дії щодо закріплення їх в натурі (на місцевості) та встановлення інформаційно-охоронних знаків відповідного зразка.

Крім того, є факти протиправного розпорядження землями природно-заповідного фонду, зокрема в межах Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» та Національного природного парку «Нижньосульський».

За позовними вимогами прокурорів повернуто 11 гектарів земель заповідного фонду, вартістю майже 42 млн грн.

Цього року заявлено 4 позови про усунення перешкод у праві користування та розпорядження земельними ділянками заповідного фонду окремими громадянами, повернення їх у комунальну власність, скасування державної реєстрації права власності та права користування ними.
Робота на вказаному напрямі триває.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.