Охорона праці людей з інвалідністю

lyudey-s-invalidnostyuКерівник підприємства у випадках, передбачених законодавством, зобов’язаний організовувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування людей з інвалідністю. Відповідно до медичних рекомендацій інвалідам встановлюється неповний робочий день, а також за необхідності створюються пільгові умови праці.

Залучати людей з інвалідністю до надурочних робіт і робіт у нічний час без їх згоди не допускається. Керівники підприємств, на яких працюють люди з інвалідністю, зобов’язані для них створити умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів щодо безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.

Згідно із ч. 2 ст. 188¹ КУпАП невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання до Фонду соціального захисту людей з інвалідністю звіту про зайнятість та працевлаштування людей з інвалідністю тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі невиконання нормативу штраф буде накладено на посадову особу, яка має право приймати на роботу і звільняти працівників, а також на фізичну особу, яка використовує найману працю.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *