Огляд погодних умов першої декади серпня на Смілянщині та прогноз надалі

погодаЗа даними метеостанції Сміла, останній місяць літа розпочався із похолодання та окремих, переважно невеликих дощів. Погоду більшості днів декади формувала тилова частина північного циклону.

Середня декадна температура повітря, у порівнянні з попередньою декадою, знизилась на 3° і становила +18.8°, що на 1° нижче кліматичної норми. У найтепліший день 08.08 максимальна температура повітря підвищувалась до +32°.У найхолоднішу ніч 06.08 мінімальна температура повітря знижувалась до +7°.

Опади у вигляді зливового дощу спостерігались впродовж 5 днів декади, всього за декаду їх випало 8 мм  – 42% декадної норми.

В цілому погодні умови декади були сприятливими для продовження жнивної кампанії. Лише в окремі дні роботи припинялися за рахунок дощів. За оперативною інформацією Управління АПР ОДА, в районі завершили збирання озимих зернових. Аграрії продовжують готувати грунт під посів озимих .

За консультацією синоптиків: За консультацією синоптиків, більшу частину другої декади погоду формуватиму Азорський антициклон, тому переважатиме суха, дуже тепла погода. В окремі дні денна температура досягатиме спекотних позначок 30-33°. Ночі теж будуть достатньо теплими, з температурою не нижче 13-16º. З середи очікуємо короткочасні дощі, після їх проходження температурний фон поступово знизиться: вдень 22-27º, вночі 11-16º.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *