Огляд погодних умов першої декади квітня та про погоду на Смілянщині в подальшому

погода квітеньВесна впевнено набирає оберти, на Смілянщині вже зацвіли перші абрикоси, на клумбах розквітли перші весняні квіти. За погодними умовами перша декада квітня на Смілянщині була сонячною, сухою та теплою, із значним дефіцитом опадів. Середня декадна температура повітря становила 8,8° тепла, що на 1,3° вище норми. У найтепліші дні 08.04 та 10.04 максимальна температура повітря підвищувалась до +22°, поверхня грунту 08-10.04 прогрівалась до +42°. У найхолодніші ночі  04, 05.04 мінімальна температура повітря знижувалась до  -5°. 

Високі денні температури, низька вологість повітря, при максимальній швидкості вітру 6-10 м/с сприяють швидкому зростанню показника пожежної небезпеки в  лісах.

Кожної весни гостро постає небезпека виникнення лісових пожеж внаслідок самовільного спалювання сухої рослинності. Такі необдумані дії негативно впливають на стан навколишнього природного середовища — забруднюється атмосферне повітря та з’являється реальна загроза здоров’ю людини. Пожежу краще не допустити, ніж загасити!

Якщо ж ви помітили загорання – одразу телефонуйте за номером Служби порятунку «101».

За прогнозом синоптиків:  погоду на Смілянщині продовжують формувати малоактивні атмосферні фронти, тому похмура з періодичними дощами погода утримається. Вночі та вранці можливе утворення туману. Зі зміною вітру на північний температура повітря почне знижуватися. У вихідні – несуттєві опади та прохолодно. Вночі очікуємо лише 2-7º тепла, вдень – не вище 8-13º. Довгоочікувані дощі сприятимуть розвитку рослин. У нічні та ранкові години за погіршеної видимості водіям слід бути більш уважними.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону, інформує метеостанція Сміла.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *