Огляд погодних умов на Смілянщині у січні та прогноз на першу декаду лютого

погодаЗа даними метеостанції Сміла, погода в січні контрастна і приносить мешканцям немало сюрпризів. На Смілянщині перший місяць нового року, завдяки переміщенню циклонів та їх атмосферних фронтів, як з півдня, так із заходу, був дуже сніжним. 

Температурний фон був надзвичайно контрастним – в окремі дні середньодобова температура повітря становила 10-17° морозу і була нижчою від кліматичної норми на 4-11°.

У найтепліший день максимальна температура повітря підвищувалась до +4°,  поверхня снігу прогрівалась до +2°. У найхолоднішу ніч мінімальна температура повітря знижувалась до -24°, поверхня снігу охолоджувалася до -27°.

 Всього за січень випало  опадів 45 мм – 115 % від кліматичної норми. Суцільний сніговий покрив утримувався впродовж усього місяця. Проте, його висота за період залягання змінювалась: в період відлиг він ущільнювався, після інтенсивних снігопадів – значно зростала. За даними по метеомайданчику  мінімальна висота снігу становила  9 см (в 1 декаді місяця), максимальна –  35 см( в 3 декаді).

Грунт упродовж місяця був слабко мерзлим. На кінець місяця глибина промерзання грунту  становила 3 см, при середніх багаторічних значеннях 36 см

Консультація погодних умов на першу декаду лютого 2019 року

За консультацією синоптиків, на початку декади, внаслідок надходження середземноморського тепла, в нашому краї утримається відлига  (0-5º тепла) у супроводі туманів та невеликих періодичних дощів. З 5-6 лютого, зі зміною повітряних мас на західні, похолодає: спочатку до невеликих морозів (-1-3º), з 9-10 лютого – до помірних       (- 6-8º). При цьому, істотних опадів не передбачається.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.
 

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *