Огляд погодних умов на Смілянщині у першій декаді червня та прогноз надалі

За даними метеостанції Сміла погода першої декади червня на Смілянщині характеризувалася значними коливаннями температури – від липневої спеки до травневої прохолоди та дефіцитом опадів. В окремі дні спостерігалися не рівномірні типово літні короткочасні дощі, які подекуди супроводжувалися грозами.Середньодекадна температура повітря, в порівняні з попередньою декадою, суттєво не змінилась і становила 18,6°, що є в межах норми. Максимальна температура повітря в найбільш теплі дні підвищувалась до 28-29°.  Мінімальна температура повітря в найхолоднішу ніч знижувалась до 5°. Поверхня грунту в найтепліші дні прогрівалась до 52-60°, в найбільш холодні ночі  охолоджувалась до 6° тепла. Опадів за декаду випало 14 мм, що відповідає 54 % декадної норми.Середня декадна температура грунту на глибині 10 см становила 24°(норма 21°). Відносна вологість повітря за декаду становила 58 % (норма 67%). 

Агрометеорологічні умови декади були, в цілому, сприятливими для вегетації сільгоспкультур. Впродовж періоду квітень-перша декада червня на Смілянщині утримується дефіцит опадів, але ґрунтова засуха на Смілянщині ще не спостерігається. Через підвищене теплозабезпечення фазовий розвиток більшості сільськогосподарських культур продовжувався з випередженням середніх багаторічних строків (на 1-2 тижні раніше).

Прогноз погоди: Наразі наш край залишається у теплій та нестійкій повітряній масі. Тому, існує ймовірність короткочасних дощів та гроз, проте, розраховувати на їхню особливу дію не варто. Такі дощі не здатні суттєво покращити зволоження ґрунту або заважати проведенню сільськогосподарських робіт. Температурний фон завтра дещо підвищиться: вночі очікується близько +20º, вдень – близько +30º.

Для відпочинку на водних об’єктах погодні умови найсприятливіші! Температура води у Дніпрі біля Черкас на 8 годину ранку 24°. Лише не забувайте про правила поведінки на воді та під час грози.

Радіаційний фон у Смілі  становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *