Огляд погодних умов другої декади липня на Смілянщині

У другій декаді липня спостерігалась спекотна, суха погода, лише 19.07 після 8-денної перерви, пройшов сильний дощ, та в останні 2 дні похолодало.

Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою підвищилась на 3° і становила 24,1°, що на 4° вище кліматичної норми. За весь період метеорологічних спостережень, така середньо декадна температура повітря входить в десятку найбільш високих, але вона не перевищила найвищий показник, який відмічався у 1959 р – 26,4°. Максимальна температура повітря підвищувалась до 36°. Мінімальна температура повітря знижувалась до 13°.

Середня добова температура повітря в окремі дні (15-17.07) становила 27-29°, що на 7-9° вище кліматичної норми, упродовж 2 днів(15,17.07) спостерігалася сильна спека 35-36º, що вважається стихійним гідрометеорологічним явищем, а з 18 на 19 липня відбулась різка зміна погоди: відбулось різке зниження максимальної температури повітря за добу на 13°.

Упродовж декади було встановлено 2 температурні рекорди. Так, 17 липня встановлено новий рекорд середньодобової температури повітря 29,0° проти 28,5 у 1951р. та максимальної температури повітря 35,7°, що на 1,4° вище попереднього рекорду, що був встановлений також у 1951 р.

Опади, у вигляді помірного та сильного дощу, випадали упродовж 1 доби декади, їх кількість становила 11 мм – 52 % кліматичної норми.

Тривалий період (12-18 липня) спеки та відсутність дощу погіршили умови для формування врожаю пізніх та технічних сільгоспкультур, погіршилась вологозабезпеченість та прискорився процес старіння рослин. В городніх культур(перцю, томатів) на плодах спостерігаються сонячні опіки, у огірків, гарбузів спостерігається засихання цвіту та огудини, у столового буряка, капусти в’янення та засихання нижніх листків. З 19 липня, після зливи та зниження температури повітря, агрометеорологічні умови поліпшились.

Погодні умови декади були цілком сприятливими для збирання зерна озимих та ранніх ярих культур, зернобобових. Через опади 19.07 роботи були припинені і відновились 20.07 в другій половині дня. За даними Смілянського управління АПР в господарствах району зібрано близько 35% зернових та зернобобових сільгоспкультур.

Прогноз погоди. Циклон, який приніс на Смілянщину дощі та похолодання продовжує кружляти поблизу північних кордонів України. При цьому, його активність зменшується, опадів стає менше, вітри стихають.22.07 вдень погода почне налагоджуватися, хмари розсіюватимуться, повітря прогріватиметься. І надалі кожного дня буде тепліше на 1-3º. За прогнозом, більш сприятливі погодні умови для аграріїв розпочнуться із суботи, очікується припинення дощів і потепління.

У вихідні дні можна відновити купальний сезон, відпочинок на природі. Нагадуємо про дотримання правил поведінки на воді, та обережне поводження з вогнем у лісах.

Пам’ятайте, що дев’ять з десяти пожеж, які відбуваються в лісах, відбуваються з вини людини (насамперед – через необережне поводження з вогнем в лісі або біля лісу). Щоб уникнути лиха, будьте уважними. Не розводьте багаття та не кидайте непогашені недопалки чи сірники поблизу будівель, полів зернових та в лісопаркових зонах.

Під час зернозбиральної кампанії особлива увага зосереджена на дотримання правил пожежної безпеки. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.