Огляд погодних умов другої декади червня на Смілянщині

За даними метеостанції Сміли друга декада червня на Смілянщині характеризувалася нестійкою погодою. Так, початок декади розпочався «травневою» прохолодою а завершився справжнім літнім теплом, коли температура повітря досягала або перевищувала показники липневої норми. Декада видалась дощовою, з надмірною кількістю опадів.

Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою підвищилась на 4° і становила +20,2°, що на 2° вище кліматичної норми.

Максимальна температура повітря у найтепліший день 18.06 підвищувалась до +30°.

Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч 12.06 знижувалась до +13°.Опадів впродовж декади випало 71 мм – 237 % кліматичної декадної норми, або 95 % кліматичної місячної норми.

19.06. вночі в нашому краї спостерігалися складні погодні умови, пов’язані з проходженням атмосферного фронту з південного заходу – пройшов сильний зливовий дощ з грозами та шквалом до 17 м/с. За 3 год 20 хв дощу випало 35 мм – 118 % кліматичної декадної норми та 47% кліматичної місячної норми.

Разом з тим синоптини зазначають, що агрометеорологічні умови декади переважно були цілком сприятливими для росту і розвитку сільгоспкультур. Тепла погода, відсутність суховійних явищ, достатні запаси вологи в грунті сприяли наростатню вегетативної маси пізніх та технічних, наливу зерна ранніх хлібів. Види на врожай всіх культур утримуються добрі. Однак, місцями у районі після сильних злив, шквалів та випадіння граду відмічалися пошкодження посівів та полягання рослин. Одночасно тепла волога погода сприяла інтенсивному розвитку грибкових захворювань на посівах та росту бур’янів, а дощі та перезволоження грунту ускладнювали догляд за посівами.

Прогноз Черкаського гідрометцентру: Нині погоду Смілянщини формує теплий сектор північного циклону, за яким поширюється виступ антициклону із Західної Європи. Тому, найближчої доби утримається спекотна, без істотних опадів погода. 23-24 червня є ймовірність короткочасних дощів з грозами, температурний фон спаде на 2-4º.

Спекотна погода негативно впливає на людей та тварин. Радимо обмежувати час перебування на сонці, берегтися від теплового та сонячного удару.

В умовах високих температур та відсутності опадів швидко зростає показник пожежної небезпеки в екосистемах.

Радіаційний фон у Смілі становить 11 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *