Очільниця смілянської податкової роз’яснила особливості оподаткування у військовий час

Під час чергової зустрічі начальник Смілянської ДПІ Наталія Ведмедь розповіла громадянам про особливості одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб та про інші актуальні питання податкового законодавства.

Зокрема, керівник податкової інспекції зазначила, що одноразову декларацію необхідно подати до 1 березня 2023 року. Також розповіла про об’єкти оподаткування та ставки збору одноразового декларування. Збір можна сплачувати трьома рівними частинами щорічно, але ставки збору в такому випадку збільшуються.

Також Наталія Іванівна розповіла платникам про обов’язок застосування касових апаратів під час здійснення ФОПами готівкових розрахунків з покупцями. При цьому звернула увагу, що при здійсненні роздрібної торгівлі товарами на території села та селища, ФОПи, які не торгують підакцизними товарами можуть проводити розрахункові операції без застосування РРО чи програмних РРО. Однак, такі суб’єкти господарювання повинні використовувати розрахункові книги та книги обліку розрахункових операцій. Також роз’яснили, до кого ще не застосовується обов’язок використання РРО чи ПРРО.

Заступниця податкової інспекції Світлана Грошева розповіла про право громадян на податкову знижку за понесеними в 2021 році витратами. Скористатися таким правом можуть лише платники, які отримують офіційну заробітну плату. Для отримання компенсації від держави, за сплаченими видатками, необхідно подати до податкового органу, за своєю податковою адресою, податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.