Очільник області Олександр Вельбівець про ситуацію з опаленням у Смілі

ВельбівецьУ Смілі продовжують вирішувати ситуацію з опаленням. Рішення про підписання договору КП «Смілатеплокомуненерго» з ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на газопостачання підтримали депутати Смілянської міськради. Це – перші кроки до врегулювання цього питання.

Як наголосив Президент України, Сміла не має брати на себе боргові зобов’язання. Тариф на тепло у разі підписання угоди з НАК «Нафтогаз України» буде значно нижчим, ніж при споживанні газу у трейдера. Паралельно триватимуть судові процеси і встановлення кінцевого винуватця, того, хто сьогодні вкрав цей ресурс. Але це паралельний процес, який буде продовжуватися певний період.

На сьогоднішній день рішенням міської ради передбачено, що вона закріплює цей борг за комунальним підприємством, яке було учасником договору про спільну діяльність.

Тому в цій ситуації фіксування боргу за комунальним підприємством це уповноваження на проведення його реструктуризації та підписання договору з НАК «Нафтогаз» на постачання газу. Поки що ці відносини міста з НАК «Нафтогаз» не врегульовані. І на сьогодні, по суті, відбирання газу відбувається без договору. І коли настане момент виставлення рахунків, може так статися, що вони будуть вже не за пільговими тарифами, а з використанням коефіцієнту розбалансу, який застосовується у газотранспортній системі.

У жодному разі, чітко регламентуючись законодавством, реструктуризований борг не може бути включений в тариф, тому це ніяким чином не ляже фінансовим тягарем на людей. Водночас Сміла не бажає визнавати цього боргу, але так бути не може!

Якщо відносини буде врегульовано між НАК «Нафтогаз» і споживачем газу та відображено в договорах, тоді можна буде стверджувати, що місто, не маючи достатнього ресурсу, може звертатися до держави за стабілізаційною дотацією, за наданням безповоротної позики тощо. Але цей процес потрібно розпочати.

Крім того, якщо розглянути структуру боргу, то 2/83 заборгованості становить сума штрафних санкцій та різниці в тарифах, які можливо винести за «рамки» боргу. І залишиться заборгованість, що підлягає реструктуризації, не надто критична та підйомна для місцевого бюджету м. Сміла.

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.