Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. Свого часу дещо був втрачений престиж робітничих професій. Молодь більш була зорієнтована на отримання вищої освіти за престижними, на думку багатьох, спеціальностями. Тому маємо перенасиченість ринку праці пропозицією робочої сили саме за спеціальностями фінансової, банківської справи, менеджменту. Про це говорить керівник обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
Але досвід показує, що кваліфіковані робітники завжди будуть затребувані роботодавцями і мають більше шансів збудувати професійну кар’єру.
Про це свідчить статистика. Так, минулого року від роботодавців регіону надійшло понад 37 тис. вакансій, з них майже 60 % за робітничими професіями. Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва тощо.
Протягом січня-травня цього року від роботодавців регіону надійшло майже 19,5 тис. вакансій, переважна частина з яких – вакансії за робітничими професіями.
За видами економічної діяльності майже 39% вакансій пропонується у сільському господарстві, 17% – на підприємствах та установах переробної промисловості, 13,1% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 5,9% – у державному управлінні й обороні, 5,1% – в сфері охорони здоров’я.
За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, представників найпростіших професій та працівників сфери торгівлі й послуг.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників. Це швачки, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, електромонтери, водії, токарі тощо.
Також затребувані працівники сфери послуг – продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо.
Великий попит серед роботодавців регіону спостерігається на працівників за такими професіями, як: слюсарі, муляри, штукатури, лицювальники-плиточники, електрогазозварники, водії, трактористи, працівники підприємств сфери торгівлі та громадського харчування. Так, наприклад, кожна десята вакансія була заявлена саме за цими професіями
Служба зайнятості завжди враховує кадрові потреби роботодавців при організації профорієнтаційної роботи, особливо з молоддю та професійного навчання безробітних, які звертаються до нас у пошуку роботи.
Так, наприклад, минулого року професійне навчання проходили понад 7 тис. безробітних, з них понад 90 % саме за робітничими професіями.
Прес-служба Черкаської ОДА
за інформацією відділу організаційно-інформаційної
роботи та архівної справи ОЦЗ
Залишити відповідь