Обласна прокуратура домоглася, щоб землі, які використані неефективно, повертали громадам

земля шкодаОргани прокуратури продовжують забезпечувати системну представницьку діяльність щодо захисту інтересів держави у сфері земельних відносин з урахуванням воєнного стану в країні.

Зокрема, непоодинокими на території області є факти тривалого невикористання земель промисловості відповідно до їх цільового призначення та умов укладених договорів. Крім того, є договори, при яких фіксують недотримання сплати оренди за землю.

Це є підставою звернення до суду прокурорів за розірванням договорів оренди, стягненням заборгованих платежів та поверненням земельних ділянок у розпорядження територіальних громад.

Так, завдяки обласній прокуратурі, суд задовольнив позов в інтересах держави в особі Дмитрушківської сільської ради до товариства, яким не виконуються умови укладеного на 25 років договору оренди майже 2 гектарів земель в Уманському районі ринковою вартістю близько 5 млн грн, цільовим призначенням яких є розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств. За позовом прокурора договір оренди з недбалим орендарем розірвано.

За подібних обставин обласна прокуратура також домоглась розірвання судомдоговору оренди понад 21 гектару земель м. Ватутіне ринковою вартістю більше 40 млн грн, цільовим призначенням яких є будівництво, обслуговування та ремонт об’єктів енергетичної інфраструктури, умови якого не виконувались орендарем.

Усі ці землі підлягають поверненню територіальним громадам з метою подальшої їх передачі ефективному землекористувачу, інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.