Обговорили проведення козацького кола «Історичне коріння Сміли»

100-richchya_ukrayinskoyi_revolyuciyi10 січня під головуванням секретаря міської ради К.Синьогуба відбулося перше засідання організаційного комітету з підготовки і проведення міських заходів, приурочених до 100-річчя Української революції. Про це інформує офіційний сайт Смілянської міської ради.
Темою засідання було питання щодо проведення у місті 2 лютого урочистого козацького кола “Історичне коріння Сміли” та встановлення пам`ятного знаку вільним козакам та отаману Якову Водяному. У січні-лютому виповнюється 100 років славетної події, яка відбулася на території міста. У 1918 року смілянські вільні козаки під керівництвом Я. Водяного брали участь у боях проти російського війська, що поверталось з фронту до Росії. Особливо успішною була операція Вільного козацтва, зокрема і смілянського, проти 8-ї російської армії в районі станції Бобринська.

Місцем проведення заходу обрана територія Північного вокзалу залізничної станції ім. Т.Шевченка та подвір`я, приміщення колишньої загальноосвітньої школи № 16. І приводом обрання даного місця є не тільки події на станції Бобринській (Південий вокзал станції був відкритий на початку 50-х років), а і той факт, що саме там зростає один з чотирьох могутніх дубів на території міста. Обхват стовбура 2 м 80 см. висота – 17 м, приблизний вік – 240 років. Дане дослідження проводив наш земляк Сергій Конякін, кандидат географічних наук інституту еволюційної екології НАН України.

Оксана Гончарук, директор агенства “Піармікс” (м. Черкаси), спільно з Віктором Шевчуком, завідувачем центру національно-патріотичного виховання “Смілянська Січ” БДЮТ, ознайомили присутніх з орієнтовним планом проведення заходу. Під час урочистої частини заходу планується продемонструвати реконструкцію бою, відкриття пам`ятного знаку, виступ козаків та освячення дубу. На подвір`ї школи планується провести святковий концерт, частування козацьким кулішем, бойові майстер-класи, виставку бойової зброї

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *