Обговорили проблеми медичної галузі Сміли

22 травня, заплановане засідання постійної комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту, культури, охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту, засобів масової інформації не відбулося у звязку з відсутністю кворуму: прибуло на засідання трое з шести членів комісії. Але все ж за участю секретаря ради Костянтина Синьогуба відбулася конструктивна розмова головних лікарів медичних закладів міста та депутатів. Головні проблемні питання медичної галузі міста озвучив начальник відділу охорони здоров`я Микола Стуженко та головний лікар міської лікарні Ігор Іщенко.

Перше і головне питання – недостатнє фінансування, і як наслідок, на три місяці у 2018 році немає коштів на заробітню плату лікарям.

Друге питання – реорганізація лікарні ім. Т.Шевченка шляхом приєднання до міської лікарні. Нині в даній лікарні повноцінно функціонує терапевтичне відділення на 60 ліжок (завантаження 100-107 % у різні сезони), створено відділення гемодіалізу (встановлено 10 найсучасніших апаратів, фінансування буде проводитися з обласного бюджету), створюється Центр здоров`я жінки, відкрито два пункти сімейної медицини. Заборгованості з виплати заробітної плати на сьогодні немає, але до кінця року нестача біля 1 млн. грн на заробітну плату, біля 400 тис. грн за послуги. Додатково лікарня сама заробляє біля 2, 7 млн. грн. в рік за надані медичні послуги. Нині головне питання – зробити все можливе для того, щоб лікарня ім. Т.Шевченка змогла залишитися окремою лікарнею.   

Третє питання – створення міськрайонного інфекційного відділення у міській лікарні з додатковим фінансуванням з районного бюджету (20% хворих у відділенні – жителі району).

Четверте питання – створення міськрайонного пологового відділення на базі районної лікарні ім. С.Бобринської 

Всі питання розглядаються з єдиною метою – роботою у майбутньому Шевченківського госпітального округу з центрому місті Смілі на базі двох лікарень: міської та районної, – але з роботою відділень, які не дублюють один одного, а доповнюють. 

Також головний лікар міської лікарні Ігор Іщенко озвучив питання відтоку медичних кадрів в інші міста та закордон, питання створення шатрового даху над лікарнею, проблемне небезпечне знаходження кисневого балону в операційній  та технічного стану ліфтів лікарні.

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *