Обережно з вогнем!

У зв’язку з різкою зміною метеорологічної обстановки та відпочинком населення у лісових зонах, підвищується вірогідність виникнення осередків лісових пожеж. Лісові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, розбитої або кинутої пляшки, але частіше від необережного поводження з вогнем, спалювання сміття, випалювання сухої трави, що, на жаль, і зараз має місце у лісовій місцевості. Такі методи можуть призвести до загорянь полезахисних лісових смуг, будівель у населених пунктах, дерев’яних мостів та стовпів ліній електромереж і зв’язку і, власне, лісових насаджень, а найголовніше – самих людей і тварин.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети.
– відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.
– залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.
– заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.
– експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
– палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
– використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).
– Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали.
– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
– здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

Слід зазначити, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи
виконавчого комітету Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.