Обережно: тютюн

Куріння – найпоширеніша звичка, яка руйнує здоров’я людини. Дим, що утворюється під час куріння тютюну містить близько 200 шкідливих речовин, в тому числі й такі, що спричиняють онкологічні захворювання ЛОР-органів: глотки, гортані, ротової порожнини та інші. Про це нагадала лікар-отоларинголог міської поліклініки Ольга Фірко

Рак горла – це загальна назва для кожної злоякісної пухлини, що з являється в області гортані або глотки. Останні роки намітилася тенденція до зменшення випадків цього захворювання. В нашому місті на кінець року на диспансерному нагляді перебуває 5 осіб.

Конкретні причини виникнення раку горла залишаються невідомими, однак вченим вдалося виділити кілька основних факторів ризику. Головний з них – куріння. Поширення злоякісних пухлин горла і гортані найчастіше обумовлено тим, що у пацієнта довгий час був хронічний ларингіт, який недбало лікувався.

Основні симптоми раку горла

Серед найперших ознак раку гортані виділяється хрипота і зміна голосу. Найчастіше перед тим, як охрипнути пацієнт не відчуває проблем з горлом. Хрипота з часом не зникає, а навіть посилюється. Рак горла супроводжується легким кашлем, сухістю у горлі, першінням.

Своєчасне звернення до лікаря та відмова від шкідливої звички куріння дозволить запобігти появі раку або діагностувати хворобу на ранніх стадіях, зберегти працездатність і продовжити тривалість життя.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *