Обережно, наркотична згуба!

наркомания фотоЛікар-нарколог, психотерапевт Валерій Павленко розповів, як складається ситуація з виявленням та лікуванням наркозалежних у Смілі.

– Тривалий час наша служба була орієнтована на надання медичної допомоги 2 групам пацієнтів – із залежностями від алкоголю та опіатів, оскільки переважно тільки ці хворі зверталися за амбулаторною та стаціонарною допомогою, – розповідає Ваелрій Павленко. – Наразі побільшало залежних від інших класів психоактивних речовин, особливо психостимуляторів – ситуація стає неконтрольованною.  Розповсюджувачі наркотиків передають їх у схованках під деревами, у щілинах цегляних будівль, з рук у руки на автобусних зупинках та рекламують інтернет-адреси, де можно придбати наркозілля (про це свідчать чисельні надписи на будівлях у громадських місцях Сміли); до наркобізнесу залучаються і неповнолітні. Помилковим є намагання рідних замовчати факти наркотизації своїх дітей, оскільки ця психічна хвороба має невпинний, злоякісний перебіг… На жаль, у більшості випадків хворі ігнорують лікування і самостійно звертаються на прийом у занедбаних випадках з чисельними соматичними ускладненнями або щоб госпіталізуватися у спеціалізований стаціонар і таким чином уникнути кримінального провадження.

Вживання психостимуляторів швидко формує хворобливий потяг до повторних сп’янінь, а симптоматика їх може включати порушення серцевого ритму, розширення зіниць, пронос, артеріальну гіпертензію, гіпертермію, почастішання дихання, неспокій, судоми, тремор, блювоту, розлади сну.  Подальша динаміка хвороби призводить до стімуляторного психозу – з слуховими і зоровими галюцинаціями, маренням переслідування і крайнім психомоторним збудженням з агресією та схильністю до самогубств; симптоми психозу схожі з гострим приступом шизофренії. 

Де можно дізнатися інформацію про поширенні наркоманії?

У  Інтернеті є різнообразні аматорські відео за тематикою. Відео не рекомендуються до перегляду для людей зі слабкою психікою та неповнолітніх.

https://www.youtube.com/watch ?v=ubilBow7Ny4

https://www.youtube.com/watch ?v=0wa7jJQ_pF8

https://www.youtube.com/watch ?v=HmxWixXay5A

http://gidonline.in/film/rekviem-po-mechte  – гостросюжетна драма «Реквієм за мрією», 2000, США (за півтора року тотально руйнується життя головних героїв: матері, сина з його дівчиною і його друга. Їх життя прирекла на загибель залежність до наркотиків).

Де у Смілі здійснюється амбулаторне лікування наркоманій?

Коли пацієнт добровільно звертається за допомогою у міський наркологічний кабінет, за його проханням, йому забезпечується анонімність лікування. Інформація про лікування може повідомлятися тільки правохоронним органам на їх запит у випадку кримінальної або адміністративної відповідальності. Якщо пацієнт побажає, то буде лікуватися амбулаторно – при наявності усвідомленої згоди, задовільного соматичного стану, легких або помірних проявах синдрому відміни та домашньої підтримки. Неповнолітнім бажано приходити на прийом з батьками.

Первинний анонімний прийом проводиться щоденно з 8-30 до 10-00 у кабінеті  №227  міської поліклініки.

Хворим же з тривалим перебігом опійної залежності та неодноразовими госпіталізаціями потрібно звертатися за замісною терапією у кабінет ЗТ, розташований на території залізничної лікарні; призначення цього лікування в умовах медичного нагляду дозволить знизити ризики ВІЛ-інфікування, передозування наркотиками, покращити соматичне та психічне здоров’я цих людей, а також їх соціальне й трудове функціонування.

За інформацією Смілянського інформаційно-аналітичного центру

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.