Гімназисти багато років поспіль беруть участь у міжнародних проектах, спілкуючись і спільно працюючи над завданнями з учнями з Америки, Африки, Європи, Китаю, Англії. Цьогоріч ми вступили до нового проекту eTwinning. Це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи. Робочий простір програми eTwinning знаходиться у рамках Східного партнерства Європейського Союзу. Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС у рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами. Сьогодні eTwinning це:
– 42 країни-учасниці
– 153 855 зареєстрованих шкіл
– 354 307 вчителів-учасників
– 46 667 проектів!
Це потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. У рамках програми учні також тренують навички командоутворення та отримують досвід створення спільних проектів, дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів.
У свою чергу українські вчителі мають нагоду завести контакти з учителями інших країн Європи: eTwinning Plus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання. А ще це чудова можливість реалізувати креативний підхід у навчанні і нагадати вчителям та учням, що навчатися й навчати – не лише потрібно, але й цікаво! Отже, із вступом до eTwinning нашими партнерами стали Польща, Іспанія, Італія, Словакія, Латвія. Тема проекту: “blue” – бачення блакитного кольору у світогляді і навколишньому середовищі. Діти писатимуть вірші, есе, малюватимуть, зніматимуть відеосюжети, влаштовуватимуть мистецькі виставки із сувенірів і всюди повинна бути присутня “блакить”: в одязі, погоді, словах, думках і порівняннях. До проектів кураторами висунуто якісно нові і досить жорсткі вимоги: для виконання завдань можна використовувати лише визначені сучасні ІТ-технології: weebly, animoto, getloop, prezi. Це зроблено для узгодження і стандартизації творчих робіт.
Отже, учасники проекту не лише засвоюватимуть англійську, здійснюватимуть інформаційно-культурний обмін між країнами, а й оволодіватимуть навичками роботи з найсучаснішим програмним забезпеченням.
Т.В. Шибанова, координатор проекту, вчитель англійської мови гімназії
Джерело: smila.ck.ua
Залишити відповідь