Незабутні враження колегіантів від подорожі Європою

5Наш візит до Європейських країн почався з мальовничого міста Львів. Піша екскурсія, знайомство з храмами вразило нас своєю неперевершеністю. Наступна зупинка була вже в Польщі, місто Ополє. Всі учасники проекту мали можливість відвідати  Вищу школу Адміністрації і Управління в Ополє, з якою з 2012 року підписана угода про співпрацю. Знайомство з умовами навчання, термінами, дружня зустріч зі студентською молоддю дали можливість зрозуміти, що ми маємо можливість вступити до цього закладу.

Наступною  зупинкою нашої мандрівки Європою був Відень. Коли ми чуємо слово «Відень» майже кожний одразу згадує Моцарта, вальси та Дунай. Але ми відкрили для себе інший Відень. Першим відкриттям був парк атракціонів «Пратер», з його всесвітньо відомим колесом огляду. Наступним дивом став будинок Хундертвассера. Таке враження, що будинок пронизаний деревами. Така собі лісова оаза посеред  міста. Наступним був знаменитий «золотий» пам’ятник Йоганну Штраусу. Дітей вразили автомати з питною водою, яку можна було не лише пити або набрати у пляшки, а й створити вологу хмаринку, якщо тобі жарко. На такій веселій ноті ми стали збиратися далі.

Нічний переїзд до Риму теж був цікавим. Таке собі чергування тунелів та схили гір, контури яких було видно на фоні зоряного неба. А вранці ми побачили Італію!

Рим вразив кількістю людей, поліції та своїм відношенням до історії. Дуже незвично було знайти давньоримську колону за рогом майже сучасної вулиці. І зовсім не можна описати відчуття, коли ти стоїш біля Колізею. Ватикан (де нам пощастило побачити службу з Папою Римським), Замок Святого Ангела, пьяца Навона, фонтан Треві, Пантеон – враження від побаченого ще довго будуть у нашій пам’яті.

Переїзд і ми у Празі. Старовинне місто. Прогулянка по Карловому мосту, загадування трьох бажань, які повинні обовיִязково здійснитись. Значна частина будівель та споруд історичного центру Праги — справжні витвори архітектурного мистецтва. Найвідомішим комплексом архітектурних пам’яток є Празький град із собором Святого ВітаСтароміська площа з домінантними костелом Божої Матері перед Тином та Староміською ратушею з астрономічними курантами на ратушній вежі, а також історико-архітектурний заповідник Вишеград на правому березі Влтави. Відвідування найвідомішого університету Кароліна справило теж свої враження: вивчення іноземних мов, здача іспитів, ґрунтовна підготовка до навчання, а головне бажання вчитися.

Переїзд і ми знову у Польщі. Освіенціум. Учасники проекту відвідали  Освенціум –один з найкривавіших та найжорстокіших концентраційних таборів , який змусив всіх членів нашої делегації поринути в ті страшні роки Другої Світової війни 1939-1945 роки, де було знищено більше ніж півтори мільйони людей.  Це – історія, це –  наше минуле , без якого немає майбутнього.

Краків – не менш старовинне місто, яке вразило нас своє старовинною архітектурою, соборами, і стає зрозумілим , чому саме Краків  був столицею Польщі протягом багатьох століть.  Найбільша ринкова площа, відвідування Вавеля, прогулянка біля вечірньої Вісли, незабутні спогади, незабутні враження.

Компанієць  Марія, Терещенко Катерина,

 учасники проекту

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *