Нерест-2021: в області триває нерестова заборона на вилов риби

нерестова заборонаНа Черкащині до 16 червня триває операція «Нерест» в рамках якої, посилюється державний нагляд за станом охорони, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів.

Варто зазначити, що відповідно до положень Правил любительського та спортивного рибальства в зазначений період існує перелік місць, відкритих для любительського рибальства. Зокрема дозволено ловити однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега. При цьому за один раз рибак-любитель може виловити не більше 3 кілограмів риби.

На порушників, які будуть рибалити в заборонений час та в заборонених місцях чекає відповідальність:

  • відповідно до частини 3 статті 85 (Порушення правил використання об’єктів тваринного світу) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • відповідно до статті 249 (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу обмеження або позбавленням волі з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Жителів Черкащини закликають, перед тим як вирушити на риболовлю, з’ясувати чи у дозволені час та місце ловлі ви хочете рибачити, чи дозволені снасті берете з собою і чи ваші дії не завдадуть шкоди природному середовищу.

Поліція Черкащини продовжує активні профілактичні заходи на водних акваторіях області, що спрямовані на виявлення осіб, які займаються незаконним виловом водних біоресурсів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *