Неповнолітню дівчинку із Смілянщини гвалтував власний батько, якого суд відпустив

Злодійка, бродяжниця, яка “відбилася” від рук, — так батьки 15-річної Ілони пояснили сусідам, чому здали дочку до інтернату.
Проблеми з Ілоною почалися 2 роки тому, коли старанна дівчинка раптом стала прогулювати уроки, красти і регулярно тікати з дому. У селі говорили, що вона нібито живе в якомусь курені біля річки. А одного разу її знайшли в одній піжамі у кублі місцевих циган. Батьки малолітньої бігунки, побоюючись того, що соціальні служби заберуть у них двох молодших дітей, відправили Ілону до інтернату. Батько і мати навіть не сумніваються: у них просто не було іншого виходу, адже самостійно впоратися з нею вони вже не можуть.
Однак у програмі “Один за всіх” на СТБ 15-літня мешканка с. Мала Смілянка Смілянського району Ілона розповіла про справжню причину своєї поведінки. Дитину ще з 13 років гвалтував її власний батько на очах у малолітніх сестрички та братика. Про насильство дівчинка зізналася усій Україні.
Наразі Ілона перебуває у Черкаському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації.
Як повідомила дитина, батько гвалтував її неодноразово, у ті дні, коли мати була на роботі. Розбещення довело дівчинку до того, що вона втрапила до Черкаської обласної психіатричної лікарні. Як розповіла психолог, удома від відчаю дитина двічі намагалася покінчити з життям.
Виявилося, що дівчинка розповідала матері страшну таємницю. Під час слідства мати Ілони, Наталія, давала свідчення про те, що вона знала про насильство над донькою, але нікому не говорила, щоб не виносити таємницю на люди.
Однак на суді мати відмовилася від своїх свідчень та змусила дітей збрехати, що все це неправда, пояснивши, що нікому буде заробляти грошей, коли батька посадять.
Дівчинці не повірив і рідний дідусь, тому єдиним порятунком вона вбачала — бродяжництво. Одного разу, коли Ілона вкотре втекла з дому, її знайшов міліціонер, якому дитина розповіла про насильство.
Проти батька Ілони 10 жовтня 2013 року порушили кримінальну справу за статтею 156 ч.2 ККУ “Розбещення неповнолітніх”. 10 місяців він був під слідством у СІЗО. Однак на суді 22 серпня 2014 його відпустили у залі суду під особисте зобов’язання (суддя В.В.Овсієнко). Суд відхилив висновок психологічної експертизи, врахував, що підозрюваний притягається до кримінальної відповідальності вперше та врахував його щире каяття у вчиненому злочині, а також позитивну характеристику з місця роботи. Вплинуло і те, що мати змінила свої свдчення. Гвалтівнику присудили 5 років умовно, якщо протягом трирічного терміну він не повторить злочин.
“Суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства і найбільш доцільно обравши покарання у виді позбавлення волі застосувати до нього ст. 75 КК України і звільнити його від відбування покарання з випробуванням іспитовим строком. Таке покарання, на переконання суду є необхідним та буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів“, — йдеться у вироку.
Повний текст вироку можете прочитати у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
У студії “Один за всіх” Андрій, батько Ілони, всіляко намагався заперечити факт насильства, однак дівчинка реагувала істерикою навіть на намір батька підійти до неї ближче. Батько запевняв, що любить дитину, і її просто проти нього налаштували.
Мати ж на людях весь час стверджувала, що насильства не було і вона не повірить у його факт навіть якщо чоловіка перевірять на детекторі брехні. Втім, чоловік навідріз від детектора відмовився. А коли відлучався зі студії, то у телефонній розмові дружина сказала йому: “Вона все про тебе розповіла…” так, що про це почули всі присутні.

Неадекватні дії Наталі засудила Народна артистка України Ольга Сумська, яка назвала дії матері, яка покриває насильство над власною дитиною, страшним гріхом, та закликала її бути не “самкою”, а матір’ю, яка має боротися за своїх дітей.

Злочин батька та посібництво матері, за висновком судової психолого-психіатричної експертизи, стали причиною того, що дівчинка “має прояви легкої інтелектуальної недостатності”, у неї “відмічені розлади адаптації у вигляді змішаних розладів емоцій і поведінки, які знаходяться в прямому причинно-наслідковому зв’язку із скоєними відносно неї протиправними діями сексуального характеру”.
Ведучий програми Дмитро Карпачов пообіцяв звернутися до місцевої прокуратури, щоб та знову повернулася до справи. Дівчинці надали адвоката та пообіцяли слідкувати за тим, щоб винний поніс справедливе покарання.

Відео можна переглянути на сайті СТБ.

Підготувала Людмила Коваленко
джерело: Про головне

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *