НАЙУКРАЇНСЬКІША З УКРАЇНОК

25 лютого світова спільнота відзначає 145-річчя з дня народження Лесі Українки, поетеси, драматурга, громадського діяча і великого патріота своєї Батьківщини. Гімназійні юнкори поцікавилися, що сьогодні важить Лесине СЛОВО у житті наших співвітчизників: учнів, учителів, жителів міста.

Артемко:

– Леся Українка? Наша гордість. У школі ми вивчали багато її віршів: «Вишеньки», «На зеленому горбочку». А ще коса у неї дуже довга, справжня українська. І на портретах вона завжди у вишиванці.

Поблискують черешеньки
В листі зелененькім,
Черешеньки ваблять очі
Діточкам маленьким.

 

Сергій:

–        Леся Українка знала багато європейських мов, включаючи і слов’янські: російську, польську, болгарську, а також давньогрецьку, латину, що свідчило про її високий інтелектуальний рівень. У 19-річному віці написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів», займалася перекладами Гоголя, Міцкевича, Гейне, Гюґо, Гомера.

В світлі місяця я бачив

Гаєм ельфи проїздили,

Чув, як сурми їх бриніли,

Чув як дзвоники дзвеніли.

Усміхнулась їх цариця,

як повз мене проїжджала.

Чи вона мені кохання,

чи погибель віщувала?

 

Катруся:

А я живу на вулиці, названої на честь Лесі Українки. Це дуже мальовнича вулиця, тиха, спокійна, як Лесина поезія. А назва налаштовує мене на романтичний лад.

Сон літньої ночі колись мені снився.
Коротка та літняя нічка була,
І сон був короткий, – він хутко змінився
І зник, як на сході зоря розсвіла.

 

Оксана:

Головні теми її поезій: краса природи, любов до рідного краю, особисті переживання, призначення поета й роль поетичного слова. Вона увійшла в історію України, як жінка-борець. Її псевдонім найпромовистіше доводить її активну громадську позицію.

Не поет, у кого думки не літають вільно в світі,

А заплутались навіки в золотії тонкі сіті.

Не поет, хто забуває, про страшні народні рани,

Щоб собі на вільні руки золоті надіть кайдани.

 

Олексій:

–        Мені дуже подобається реклама Приватбанку «А ваша Леся балувана…» про нашу національну валюту. Дотепно і водночас патріотично. До речі, Леся Українка – єдина жінка у світі некоролівського походження, портрет якої зображено на національній валюті. Бажаю усім побільше купюр з Лесею Українкою!

 

Світлана:

–        Для мене Леся Українка, передусім, драматург, талановитіший, ніж Шекспір. Її «Лісова пісня» настільки захоплива, настільки зворушлива, настільки вічна, настільки українська, що ні з чим не можна порівняти. Сотні разів читала п’єсу, бачила з десяток різних постановок і не можу не дивуватися чарівному слову і створеним образам:

Ні я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!

 

Лєра:

– Ювілей поетки співпав з ювілейною річницею незалежності нашої держави. Леся Українка – яскравий символ незламності духу, жіночності, лідерства, провидиця і провідник національної ідеї.

Вітаю смілян зі славетним ювілеєм доньки українського народу Лесі Українки. Слава Україні!

 

Прес-центр гімназії

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.