Найближчими днями на Смілянщині буде спекотно

Упродовж 1-ї декади липня в районі спостерігалася нестійка погода: початок декади відзначився жаркою сухою погодою, надалі відбулося інтенсивне зниження температури до значень близьких до кліматичної норми та періодично спостерігались короткочасні дощі.

Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою знизилась на 4° і становила +21°, що на 1° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря у найтепліший день 3.07 підвищувалась до +31°. Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч 9.07 знижувалась до +9°. Середня декадна температура грунту на глибині 10 см, у порівнянні з попередньою декадою, знизилась на 2° і становила +27° – на 3° вище кліматичної норми. Опади, у вигляді дощу різної інтенсивності, випадали упродовж 2-х діб. Загальна кількість опадів за декаду становила 10 мм – 28 % кліматичної норми.

Наразі вплив Азорського антициклону зумовив в нашому краї підвищення температурного фону. Середня добова температура повітря в минулу добу – 11.07 – становила +21°, що на 1° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря вдень досягала +27°. Вночі температура повітря знижувалась до +13°. Опадів не було. Максимальна швидкість вітру 6 м/с.

Прогноз погоди. Погоду Смілянщини у найближчі дні продовжить формувати виступ Азорського антициклону, який забезпечує адвекцію (перенос) додаткового тепла в наші широти. Тому, і вночі, незважаючи на відсутність сонця, температура підвищуватиметься. У денні години до адвекції додається сонячний прогрів. Таким чином, до кінця поточного тижня з кожним днем ставатиме на 1-2º тепліше. Дощі можливі лише наприкінці тижня.

Інверсії (затримуючі шари атмосфери) вночі та спека вдень сприяють збільшенню рівня забруднення повітря викидами підприємств та автотранспорту.

Спека особливо важко переноситься у місті, де, завдяки асфальту та великим будівлям, теплове навантаження значно більше, ніж за містом, тому радимо у вільний час частіше бувати у парках, поблизу водоймищ.

Антициклональний тип погоди та висока температура повітря вдень сприятимуть швидкому підсиханню ґрунту та зростанню показника пожежної небезпеки в екосистемах району.

Радіаційний фон у Смілі становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла
Джерело: Смілянська РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.