Національна служба здоров’я нагадує, для яких захворювань діє програма “Доступні ліки”

255851041_1225528661258882_9073379897807023674_nПрограма “Доступні ліки” робить лікування хронічних захворювань доступнішим для українців. Адже пацієнтам, які через свій стан здоров’я потребують постійного прийому певних ліків, НСЗУ компенсує витрати на ліки.

Програму реімбурсації “Доступні ліки” НСЗУ почала адмініструвати з квітня 2019 року. Відтоді “Доступні ліки” пацієнти почали отримувати за електронним рецептом у будь-якій аптеці, яка співпрацює за договором з НСЗУ. Вартість препаратів аптекам відшкодовує Національна служба здоров’я України.

Спочатку до програми були включені ліки для пацієнтів, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

У 2021 році НСЗУ розширила програму “Доступні ліки” препаратами:

  • для профілактики серцево-судинних захворювань, зокрема для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт;
  • для лікування нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки епілепсії.

Ці категорії хвороб покриваються програмою “Доступні ліки” через те, що саме від них найчастіше українці або помирають, або якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.

Уже понад 3 млн пацієнтів в Україні користуються програмою “Доступні ліки”. З початку 2021 року до програми вперше приєдналися понад 261 тис пацієнтів.

Знайти найближчу аптеку з “Доступними ліками” допоможе дашборд НСЗУ.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *