Наш земляк про перспективи розвитку відновлювальної енергетики в Україні

14520380_1228614787189310_8631861915361500555_nУ лютому 2015 року, коли разом з Yulia Bezvershenko, Yuriy Krashchenko, Oleg Biletsky, Yulia Datsenko їздили до США (Лінкольн, Небраска) по #Open_World програмі мене дуже здивувало, що ледь не половина припаркованих біля Університету Небраска машин – це “гібриди” чи електрокари. Тоді ж, до речі, вперше – покатався на Tesla. Тепер, ось уже кілька місяців як біля “Сільвербризу” – за 7хв. від нашого будунку у Києві є точка для зарядки електромобілів…

Світ в черговий раз трансформується. Енергетика – один із показових аспектів. Вже сьогодні електромобілі, сонячні батареї, “екологічні будинки” – не дивина, а нова реальність, яка приходить в Україну. Поки – поступово і сторожко, невеликими порціями. І це при тому, що маємо Чорнобиль, проблему з утилізацією радіовідходів, сидимо на “гачку” газових контрактів з РФ… А водночас – достатньо площі для вітростанцій та сонячних концентраторів…
Вочевидь, щоб трансформація проходила швидше та ефективніше потрібна як відповідна політика підтримки держави, так й інвестиції бізнесу, розуміння суспільства…
Скоро у Києві буде вже 8-ий SEF https://sefkyiv.com/en/, на якому, сподіваюся, дізнатися про стан речей та перспективи розвитку відновлювальної енергетики в Україні, а також послухати “гуру” з Європи та світу.
У 2015 році на Форум “Наука. Бізнес. Інновації” із поданих на конкурс 40-а проектів лише кілька стосувалися “зелених технологій”. Але є відчуття, що у 2017 році таких проектів побільшає.
Олександр Скороход, кандидат біологічних наук, голова молодих науковців Національної Академії Наук України

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.