Наприкінці року на Черкащині споживчі ціни зросли на 1%

споживчі ціниСпоживчі ціни в Черкаській області в грудні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,0%. Продукти харчування та безалкогольні напої зросли в ціні на 1,4%. Такі дані повідомили у головному управлінні статистики в Черкаській області.

Найбільше (на 14,8%) подорожчали овочі. На 2,7–0,8% зросли ціни на хліб, молоко та молочні продукти, м’ясо птиці, масло, макаронні вироби, сало, безалкогольні напої. Водночас на 2,0–0,6% подешевшали яйця, соняшникова олія, цукор, фрукти, продукти переробки зернових.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,0%, алкогольні напої – на 0,4%. Одяг і взуття подешевшали на 1,0%, зокрема, взуття – на 1,8%, одяг – на 0,6%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,2% відбулося головним чином за рахунок подорожчання кам’яного вугілля на 10,2%, підвищення тарифів на каналізацію – на 2,1%, гарячу воду, опалення – на 2,0%, водопостачання – на 1,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,3%, що викликано подорожчанням послуг лікарень на 1,5% та амбулаторних послуг – на 1,4%. Ціни на фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання залишилися на рівні 100,0%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 1,1% в основному спричинено здешевленням палива та мастил на 6,5% та автомобілів – на 1,4%. Разом з тим на 6,2% подорожчав проїзд в автодорожньому пасажирському транспорті. У сфері зв’язку ціни зросли на 0,9%, що пов’язано переважно з подорожчанням мобільного зв’язку на 1,7%.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.