Найвища багатоповерхівка Сміли не відповідає вимогам правил пожежної безпеки

14Рятувальники перевірили стан пожежної безпеки в 14-поверховому житловому будиноку по вулиці Соборна в центрі міста Сміла.

Як це має виглядати в ідеальній ситуації?

При виникненні пожежі в багатоповерховому житловому будинку повинні спрацювати датчики пожежної сигналізації та видати сигнал на запуск протипожежних систем димовидалення й підпору повітря. На поверсі має відкритись люк димовидалення. Тобто, одна система створює розрідження та видаляє через відкритий люк дим з поверху, на якому горить приміщення, а друга — забезпечує підпір повітря у ліфтових шахтах і сходових кліток.

Видалення продуктів горіння (в основному диму) із зон евакуації є головною умовою забезпечення евакуації людей із будівлі.

Чітке спрацювання описаного ланцюжка забезпечить безперешкодну самостійну евакуацію мешканців будинку незадимлюваними сходовими клітинами (ліфти з початком пожежі мають спуститись на рівень першого поверху та відключитись). Сигнал про роботу системи протипожежної автоматики будинку має надійти до диспетчера пожежної охорони та забезпечити оперативний виїзд пожежних підрозділів.

Крім цього, приміщення окремих поверхів будинків мають бути забезпечені відповідними об’ємно-планувальними рішеннями балконів (лоджій), що дозволяють провести самостійну евакуацію людей шляхом переходу з балкону палаючого приміщення на балкон сусіднього, розташованого поруч чи внизу, або надати можливість мешканцям використати «пожежну відступку» (конструктивний простір у межах балкону, конструкція якого мінімізує вплив температури та продуктів горіння на людину) до їх порятунку пожежними.

До таких рішень слід віднести встановлення в приміщеннях протипожежних вхідних дверей, що дозволяє стримувати розповсюдження пожежі на час не менше 30 хв, необхідний для самостійної евакуації мешканців і гасіння пожежі в її мінімальних обсягах.

Так повинно бути. Що ж маємо на практиці?

Системи протипожежної автоматики, димовидалення та підпору повітря в будинку знаходяться в непрацездатному стані та не обслуговуються спеціалізованими організаціями. Пожежні крани розукомплектовані, системи внутрішнього водогону несправні, а сходові клітини не освітлюються. Електромережа експлуатується з порушеннями вимог (з’єднання проводів влаштовано з допомогою скрутки).

Сходова не обладнана з обох сторін дверима протипожежного типу, з певною межею вогнестійкості. Також дані двері мають бути обладнані пристроями для самозачинення та інше.

За результатами перевірки встановлено, що будинок не відповідає вимогам правил пожежної безпеки. Тож чи готові ми врятувати людину при пожежі у висотній будівлі?

Ірина Лисенко,

провідний інспектор Смілянського РВ

Управління ДСНС України у Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.