Найбільший попит роботодавців у Черкаській області спостерігається на кваліфікованих робітників

imagesПротягом січня-серпня 2018 року роботодавці Черкаської області  проінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ про наявність понад 29,1 тис. вакансій, що на 5,2% більше, ніж у січні-серпні  2017 року.

За видами економічної діяльності: 33,9% вакансій пропонується у сільському господарстві, 17,7% – на підприємствах та установах переробної промисловості, 14,4% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 6% – у державному управлінні й обороні, 5% – в освіті.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, на представників найпростіших професій та на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери,  водії, токарі тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

Станом на 1 вересня 2018 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося  1509 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1186 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив  понад 4,9 тис. грн (на відповідну дату 2017 року – 4,3 тис.  грн), у 76,9%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 5,9 тис. грн, для кваліфікованих робітників з інструментом – 5,5 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 5,6 тис. грн, для професіоналів – 5,1 тис. грн, для фахівців – 4,6 тис. грн, для технічних службовців – 4,2 тис. грн, для працівників сфери торгівлі та послуг 4,1 тис. грн.

Станом на 1 вересня 2018 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 9 безробітних (станом на 1 вересня 2017 року – 12 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності (54 особи), а найменше – в освіті (1 особа)

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *