На засіданні міжвідомчої групи озвучили середню зарплату у Смілі та кількість створених робочих місць

31056851_574966262870505_1644594225188175872_nНа засіданні міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населенняобговорювались  питання  виконання рішень уряду щодо недопущення виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру, збільшення рівня мінімальної заробітної плати, недопущення  скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час. На засідання було запрошено керівника підприємства, який виплатив у лютому 2018 року працівнику заробітну плату менше мінімального рівня за даними  Смілянського відділу обслуговування громадян  Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області.  Керівника заслухано, надано роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства з оплати праці  та  правильності подання статистичних звітів.

Також, відпровідно до оперативної  інформації Смілянської ОДПІ, станом станом на 01.04.18 виявлено та зареєстровано 216 найманих працівників, легалізовано доходу в сумі 744,0 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 134,0 тис.грн., ЄСВ – 163,7 тис.грн. Протягом звітного періоду проведено 244 протокольних бесід з питань збільшення виплат заробітної плати, збільшено фонд оплати праці на суму 987,0 тис.грн., додатково надійшло ПДФО – 178,0 тис.грн. Кількість застрахованих осіб, які працювали неповний робочий час та виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру в лютому 2018 року складає 1888 осіб (18,7 % від загальної кількості найманих працівників):

 – у порівнянні з лютим 2017 року кількість осіб, які працювали неповний робочий день, у лютому 2018 року зменшилась на 2 особи, та складає 1185 осіб, а у порівнянні з січнем 2018 року зменшилась на 240 осіб. Зменшення кількості найманих працівників, які працювали неповний робочий день, вказує на детінізацію заробітних плат страхувальниками та збільшення суми єдиного внеску.

Відповідно до даних статистики, середня заробітна плата за лютий 2018 року в місті становить 5502 грн. (по області – 5943 грн.), що на 1159 грн. (по області на 1148 грн.) більше, ніж у лютому 2017 року.

Результатом вжиття заходів щодо виявлення та реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати є зростання фонду оплати праці, середнього розміру заробітної плати у місті та надходжень власних коштів до бюджету Фонду.

Протягом 2018 року створено 37  нових робочих місць. 

Протягом 2018 року членами робочої групи здійснено 14 обстежень об’єктів з метою легалізації трудових відносин з найманими працівниками.  За результатами обстежень робочої групи, інформація направлена на адресу управління Держпраці у Черкаській області для вжиття відповідних заходів.  За даними Смілянського міськрайонного центру зайнятості з початку року  працевлаштовано 237 безробітних.

Рішенням комісії рекомендовано Смілянському відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, Смілянській ОДПІ,  продовжити роботу щодо здійснення контролю за показниками виплати заробітної плати менше мінімального рівня на підприємствах міста. Проводити роз’яснювальну роботу серед керівників та головних бухгалтерів підприємств міста   щодо  відповідального відношення до оформлення трудових відносин та  недопущення  виплати заробітної плати працівникам меншої законодавчо-встановленого мінімального розміру.

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *