На водоймі, де стався масовий мор риби, провели комісійне обстеження

54256283_783573232009806_6397082938164379648_nЗа дорученням першого заступника міського голови Олексія Гончаренка, у зв’язку з зверненням керівника громадської організації «Підтримка розвитку спорту і культури» Сергія Міцкевича, який повідомив про масовий мор риби та її незаконну утилізацію шляхом захоронення в землю представниками громадської організації «Об’єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини» на чолі з Іллєю Слободяником на «графському» озері, проведено комісійне обстеження за участю: головного спеціаліста інспекції з благоустрою, екології та забудови міста, начальника відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи, головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Смілянського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській обл., начальника відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Смілянського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, у присутності керівника громадської організації «Підтримка розвитку спорту і культури».

Однією з причин масового мору риби є недотримання правил зариблення озера. Голова ГО Ілля Слободяник, проводивши процес зариблення, не узгоджував з відповідними екологічними службами міста питання щодо необхідної кількості, ваги риби в розрахунках та у співвідношенні з площею, глибиною самого озера.

Під час обстеження на поверхні води виявлено загиблу рибу вздовж берегової лінії по периметру озера. Представники громадської організації «Підтримка розвитку спорту і культури» збирали та складували мертву рибу у мішки для подальшої утилізації. Орієнтовна вага мертвої риби 300 кг. 

Працівниками Держпродспоживслужби відібрано проби води поверхневої водойми р. Сріблянки на мікробіологічні, токсикологічні та санітарно-хімічні показники. Проби води направлено в Черкаську Державну регіональну лабораторію Держпродслужби на дослідження.

В ході обстеження комісія вирішила утилізувати загиблу рибу у встановлений законодавством спосіб, матеріали обстеження направити до Черкаського рибоохоронного патруля та у відповідні органи для подальшого реагування.

Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

1 коментар “На водоймі, де стався масовий мор риби, провели комісійне обстеження”

 1. Ілля Слободяник коментує:

  Як смішать ці недолугі чинуші, які працювати не вміють і не хочуть, але отримують вчасно зарплатню та премії, при тому ще й поливають брудом всіх небайдужих громадян.
  Отже: дбати про інтереси, добробут та місця відпочинку місцевої громади – це є прямі обов’язки місцевої влади.
  Тобто, вони мали б знаходити кошти та зарибляти водойми. Але НЕ робили того.
  Вони мали б організувати та провести якісне очищення міської водойми (вона ж не моя приватна, чи нашої ГО, правда?) від загиблої риби. Знову ж таки – вони того НЕ зробили. Чи не так, Віктор Федоренко, Саша Яценко?
  Натомість почекали поки ми виловимо та позбираємо рибу і звинуватили нас в реальній роботі, яку ми виконали за них, виконали безкоштовно.
  Щодо задухи внаслідок начебто неправильного зариблення, то й тут брехня, адже цієї зими, нажаль, задуха була по більшості водойм України (щоб далеко не ходити: навіть на р.Сріблянка перед Ажуром і то задихалися окунці та щучки, яких ми туди НЕ зарибляли; задуха була в Ротмистрівці, в Леськах, на Дніпрі, на Глобинщині, Києвщині тощо). Кожен може погуглити та переконатись.
  Ще раз нагадаю, що пан незаконний перший заступник міського голови Гончаренко О.П. вже двічі скаржився на наші минулорічні зариблення до органів рибпатруля. Чекаю на протокол за добру справу 🙂
  Але нехай і не чекають: зариблень не припинимо.
  Сьогодні офіційно залишив заявку на цьогорічне весняне зариблення в Смілі в відділі іхтіології Черкаського рибпатруля.
  Риба має покращувати якість води, фільтруючи її, знищувати зайві водорості та радувати смілян уловами.
  Так що, скоро буде чергове зариблення під наглядом рибпатуля!
  а недолугі місцеві чинуші та їх прихлєбатєлі нехай лише жаліються.
  Фільтруйте та аналізуйте інформацію, друзі!
  Не все можна вживати 😉
  Добру бути!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *