На в’їзді до населених пунктів збираються обладнати острівці безпеки

Мінрегіон пропонує впровадити європейську практику обов’язкового створення спеціальних технічних засобів для зниження швидкості руху на українських трасах при в’їзді до населених пунктів. Про це повідомляє «Юрліга».

Так, у проекті змін до державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування міститься обов’язкова вимога – при будівництві нових та реконструкції існуючих трас влаштовувати спеціальні острівці у напрямку населених пунктів. Вони мають напівовальну форму і штучно створюють вигини проїзної частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути більш уважними за кермом. За можливістю такі засоби безпеки мають передбачатись і під час капітального ремонту.

В Європі така система називається «traffic calming». Вона включає комплекс заходів із дизайну доріг і створення штучних звужень та нерівностей для уповільнення дорожнього руху або зменшення кількості транспортних засобів.

Згідно із запропонованими змінами такі острівці мають облаштовуватися на смузі руху в напрямку населеного пункту та бути підвищені над проїзною частиною на висоту 5 – 10 см поза населеними пунктами та 15 – 20 см – у населених пунктах. Крім цього, місця проектування острівців необхідно облаштовувати відповідними технічними засобами.

Ці зміни дадуть змогу унеможливити перевищення дозволеної швидкості руху на трасах, сприятимуть зменшенню кількості ДТП і підвищенню безпеки руху.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *