На тижні літо поверне борги

67961278_2372310806196860_8314533296046342144_nТакою посушливою перша декада серпня на Черкащині не була вже останніх 20 років, а такою прохолодною – всі 30. Ця незвичайна для нашого клімату подія відбулася завдяки північним повітряним течіям у тилу циклонів, які рухалися по більш північних траєкторіях на схід. Тому в перші 6 днів місяця середній температурний фон становив лише +16..18º, вночі було до +6º, а вдень – не вище +20..+25º.

Про це інформує Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцентру.

В останні 4 дні декади ситуацію рятував виступ Азорського антициклону. Він підвищив середній температурний фон на 2-4º та подарував 2 спекотних до +30..+33º дні.

Незабаром – 14 серпня, ми святкуватимемо «Перший Спас» або «Маковія», який за Народним календарем знаменує перші проводи літа і зустріч осені. І дійсно, за кліматичними і фактичними даними, на Черкащині із середини серпня починається поступове зниження температурного фону. Проте, поки що літо не збирається залишати своїх позицій.

За прогнозом, на поточному тижні керувати погодою будуть одночасно тепла частина північного циклону та західний антициклон. Тому суттєвих опадів не чекаємо, а температурний фон підвищиться, як за рахунок збільшення сонячних годин, так і внаслідок панування південного переносу повітряних мас.

Впродовж робочого тижня денні температури будуть в межах +24..29º, а у вівторок та середу досягнуть спекотних позначок +31..+33º, мабуть востаннє в цьому році.

Наприкінці тижня північно-західні вітри остудять Черкащину і повернуть температурний фон до норми.

Антициклон забезпечить вночі малохмарну погоду, земна поверхня швидко остигатиме, тому вночі та вранці можливі тумани.

Увага! В області відкрито сезон полювання. Внаслідок тривалої відсутності значних дощів, в лісах та на полях встановилася надзвичайна 5 класу пожежна небезпека! Будьте обережні з вогнем на природі!

Погода тижня сприятиме збиранню врожаїв, підготовці грунту до сівби озимини, ремонту доріг та підготовки до осінньо-зимового періоду.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *